HALI OVERLOĞU

HALI OVERLOĞU

Halılarımız evimizi bütünleyen unsurların başında gelir. Ancak zamanla halıların kenarlarında açılmalar meydana gelebilmektedir. Overlok yani halı kenarının yapılma sürecide bu aşamada kendini gösterir.Zamanla yıpranıp açılan halı kenarları saçaklara ayrılabilir.  Bu da halılarınızın eski ve yıpranmış gözükmesine neden olur. Yeni alınan halılarda bile ortaya çıkan bu durumlar halının kalitesi ve çeşidine göre değişiklikler gösterebilmektedir.  Sadece halılar yıprandığında overlok uygulanmaz. Halınızda saçaklar söz konusuysa onları iptal etmek için de overlok işlemi etkili bir yöntemdir. Bu sebeple overlok yaptırabileceğiniz kaliteli bir firma seçmeniz gerekir. Aksi halde halılarınız hoş olmayan bir görüntüye kavuşabilir. Halı overloğu oldukça dikkatli ve özverili yapılması gereken bir işlemdir. Overlok sonrası halılarınız ilk günkü gibi yepyeni görüntüsüne kavuşabilir.

Overlok (Halı Kenarı) Nasıl Yapılır?

Halıların en çok yıpranan yerleri kenarlarıdır. Yıpranan halı kenarları için yapılması gereken işlem ise halı overloğudur.  Overlok işleminde duvardan duvara halı diye bilinen halıfleks iplikleri kullanılır. Özel overlok makinelerinde saçaklar ortadan kaldırılarak muntazam bir dikiş sağlanmaktadır. Özel overlok makineleri ile overlok edilen halılarınızda yepyeni bir görüntüye kavuşmanız mümkündür. Kenarları saçak haline gelmiş halınızı overlok yaptırmazsanız, o saçaklar giderek daha artar ve halınız kullanılmaz bir hale gelebilir. Bu sebeple en başta önlem almanız halınız için faydalı olacaktır. Ancak halılarınıza overlok yaptırmaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken overlok işleminin kaliteli bir firma tarafından yapılmasıdır. Firmamızda hem halı overloğu işlemini hem de halı yıkama hizmetini aynı anda yaptırabilirsiniz.

Overlok (Halı Kenarı) Hizmetinin Doğru Adresi

Kırklareli Halı Yıkama Fabrikası sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaç edinmesinden dolayı hem halı yıkama hizmeti vermekte hem de overlok dikimi gerçekleştirmektedir. Özel overlok makineleri sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Halı yıkama sektöründe olduğu kadar overlok sektöründe de bir hayli iddialı olan firmamız Kırklareli'nin her yerine overlok hizmeti sunabilmektedir.