STOR PERDE YIKAMA

STOR PERDE diğer perdelerden çok farklı olmamasına rağmen, ekipmanı nedeniyle çamaşır makinalarında yıkanamamaktadır. Bu yüzden halı yıkamada olduğu gibi stor perdelerin yıkanmasında geniş bir alana ihtiyacınız vardır.

Perdenize uygun geniş alanı sağlamanız gerekmektedir çünkü stor perde kırışmamalı ve kumaşın katlanmaması gerekmektedir. Aksi bir durumda kumaş üzerinde kat izleri meydana gelecektir.

Gerekli makinalar ve stor perdeye özel kimyasal  ile yıkanmalı, çamaşır suyu gibi maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Stor perde yıkanma işleminden sonra tamamen açık bir şekilde kurutulmaya bırakılmalı ve tamamen kurumadan rulo haline getirilmemelidir.

Karartma stor perdeler ve Keten stor perdeler de bu işlemler kesinlikle uygulanmamalıdır. Karartma stor perdelerin arkasındaki pvc malzeme bu işlemlerde kabararak atma yapabilir. Keten sotr perdeler ise kumaşlarının yapısı nedeniyle çekme ve büzülme yapabilirler.

Halılarınızın yıkamasına gösterdiğiniz özenin aynını Kırklareli Halı yıkama da Stor Perdelerinizede göstermekte ve stor perdelerinizi en uygun şekilde yıkamaktadır.